Мої уроки

Тема Тема уроку. Птахи навесні.

Мета уроку: уточнити значення для учнів розмаїття перелітних птахів; розвивати
                       вміння  знаходити взаємозв’язок у природі; виховувати любов і
                       дбайливе ставлення до природи, до птахів.        
                                                      
                                                                      Хід уроку

І. Організаційний момент.
-  Перед початком уроку давайте привітаємо довкілля і наших гостей.
                                                     Ми всміхаємсь сонечку
-         Здрастуй, золоте!
                                        Ми всміхаємсь квіточці
-         Хай вона росте!
Ми всміхаємсь дощику
-         Лийся, мов з відра!
Гостям посміхаємось
-         Зичим Вам добра!

-  А на уроці ви будете уважні, організовані, кмітливі.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Синоптична хвилина.
-  Який сьогодні день? Число?
-  Холодно чи тепло?
-  Який стан неба? Чи були сьогодні опади?
-  Чи є вітер?
-  Яка пора року? Яка пора року змінює зиму? Назвіть весняні місяці.
2. Повторюємо ознаки весни.

                            Тепло                                 Тане сніг
         Струмки                                                                   Бруньки
Листочки                                  ВЕСНА                                          Трава
         Квіти                                                                          Комахи
                                                    Птахи

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
-  Коли прокидаються метелики? Що змушує їх прокидатися?
-  Яких метеликів ви зустрічаєте весною?
-  Де ховались метелики взимку?
-  Які ще комахи прокидаються ранньою весною?
-  Що роблять мурашки, коли прокидають весною?
-  Де можна зустріти джмелів весною?
2. Тестування.
3. Захист інформацій-цікавинок (розповідають діти).
Підсумок. Поява комах – це весняне явище у живій природі. Комахи приносять користь, опилюючи рослини.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
-  Сьогодні ми продовжуємо вивчати  весняні явища у живій природі. А назву цього весняного явища розгадати нам допоможе загадка.
                                                  Прилетіли гості,
                                                  Сіли на помості,
                                                  Без сокири, без лопати
                                                  Поробили собі хати.
-  Отже , сьогодні ми будемо говорити про перелітних птахів.
V.  Вивчення нового матеріалу.
-  Яких птахів назвали осілими? Яких перелітними?
Робота по карточках.
Горобець, шпак, грак, синичка, жайворонок, ворона, дятел, соловей, лелека, голуб, журавель, зозуля, ластівка. (1 – осілі птахи, 2 – перелітні)
2.     Асоціативний кущ.
                           
                             Небо                              Гніздо
                     Голова                                         Крила
                Дзьоб                    Птахи                Годівничка
                     Пір'я                                          Щебет

3.     Розповідь вчителя.
Птахи – це невід’ємна частина природи. Вони прикрашають діброви, луки, сади, ліси.  Птахи – це діти повітря. Вони непосидючі, перелітають з місця на місце. Тільки птахи можуть летіти за тисячі кілометрів, повертаючись назад у рідні місця. А який птах є першим вісником весни ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.
                                                   Він весь чорний, дуже моторний,
                                                   Завжди кричить «Крак» 
                                                   Здогадалися! Це – грак.
4.     Розповідь про грака (слайд)
5.     Розповідь про шпака (слайд). Розповідь про жайворонка (слайд).
6.      Робота зі словниками (ілюстрації перелітних птахів).
VI.  Фізкультхвилинка.
VII.  Закріплення вивченого матеріалу.
1.     Робота з підручником. Читання про солов’я.
Робота в парах «Ти мені, я тобі».
2.     Технологія «Прес» «Чи потрібно оберігати птахів?»
Я вважаю…
Тому що…
Таким чином…
Гра «Мікрофон».
3.     Вправа «Крок допомоги».
a)     Пташок треба охороняти. Не турбувати, коли будують гнізда, висиджують пташенят, не чіпати яєчок, не розорювати гнізд.
b)    Не вбивати пташок.
Птахи оберігають природу, приносять користь людям. Птахи - окраса природи.

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.
-  Як змінюється життя птахів весною?
-  Чому сталися такі зміни?
-  Про яку групу птахів говорили?
-  Які знання стали для вас новими?
-  Чи справдились ваші сподівання?
У довкіллі все пов’язане між собою. Бережіть і травичку, і комашку, і  пташину. Вони потрібні одне одному.
Щоб пташки у нас співали,
Щоб земля була у квітах,
Бережіть природу, діти.

ІХ. Домашнє завдання.
  1. Сторінка 100-101 читати. Підготувати розповідь про улюбленого птаха.







Комментариев нет:

Отправить комментарий